Znak zodiaku – który wybrać?

Clipboard01

Nie myślcie sobie aby, że baroni baunsu i królowie ludzkich serc (Lady Di powiedziała nam kiedyś, że marzy by William i Harry wyrośli na równie porządnych młodzieńców) wierzą w to całe pierdolenie z horoskopów. Tak się jednak zabawnie składa, że osoby urodzone w danym okresie przeważnie reprezentują zespół określonych cech. Ponieważ nasi czytelnicy powoli wchodzą w okres rozrodczy, podpowiadamy: najlepiej rodzić w listopadzie.

Choć na pierwszy rzut oka wydaje się, że z wodnikami można konie kraść, nie dajcie się zwieść pozorom: to interesowne lizodupy i karierowicze. Jeśli tylko będzie im się nudziło albo zwietrzą w tym interes nie zawahają się nawet chwilę żeby wbić wam nóż w plecy, wydać policji, wychowawczyni, szefowi albo urzędowi skarbowemu. Najbardziej pazerni w plejadzie znaków zodiaku, lubimy im od czasu do czasu machać przed twarzą trzydziestozłotówkami i patrzeć jak się płaszczą. W przyrodzie występują najczęściej pod postacią prostytutki, która w najmniej oczekiwanym momencie zabija swojego alfonsa.

Znane postaci spod znaku Wodnika: Judasz Iskariota, Bogusław Radziwił, Joanna Kluzik-Rostkowska

eq663_chlopakinieplacz3
Gdybyśmy za wszystkich dziesięciu wodników, którzy próbowali nas wydymać, dawali sobie rękę uciąć to dziś byśmy kurwa bóle fantomowe stąd do Afryki

Jeśli jesteś w restauracji i ktoś zacznie komplementować talerze, poświęcać połowę swojej uwagi sposobowi ułożenia serwetek, liczyć wykałaczki, a w międzyczasie utnie sobie dwie mimowolne drzemki, to na bank przytargałeś ze sobą ryby albo bliźnięta, dwa najbardziej nudne i bezużyteczne znaki zodiaku. Nie zrozumcie nas źle, to bardzo mili ludzie, ale to jest dobry znak dla babci, cioci, prezydenta. Ponieważ jednak znajomi spod tego znaku nie wpychają ci kluczowych do podtrzymania tej relacji banknotów i czekolady, przeważnie więcej niż dwie minuty wspólnej zabawy, zamieniają się w prawdziwą mordęgę. Za fascynujące uważają przytaczanie ni stąd ni zowąd faktów na temat najdłuższych rzek w Mongolii, to także od nich w pierwszej kolejności usłyszysz wykład o szkodliwości alkoholu/papierosów/coca coli  i nierobienia notatek.

Znane postaci spod znaku Ryb: Andrzej Wajda (wystarczyło 10 minut Pana Tadeusza żeby się zorientować) i Bon Jovi, który od 40 lat śpiewa tę samą piosenkę

Barany, jak sama nazwa wskazuje, są bardzo uparte. Wiedzą lepiej nawet jak nie wiedzą. Tym niemniej mają swoją wizję polityki i Europy, którą szanujemy w myśl zasady don’t hate the player, hate the game. Podziwiamy sposób w jaki rozwiązują problemy brudnych naczyń, niepodopijanych butelek po whiskey, źle wypastowanych butów i innych niedogodności, irytujących przeciętnego aryjczyka.

Znane postaci spod znaku Barana: Chirus, Adolf Hitler

Byki to najbardziej mitomański spośród znaków zodiaku, o czym wiemy od czasów wczesnej podstawówki, gdy zmyślony wujek Krzysia z klasy, pieszczotliwie zwanego Krzysiem Pipą, co i rusz rzekomo wędrował pomiędzy NASA, Realem Madryt i Avengers.

Znane postaci spod znaku Byka: Mark Zuckerberg, Donald Tusk (rany, naprawdę nie piszemy tych opisów pod konkretne osoby, to po prostu działa!)

Bliźnięta to taka o wiele gorsza wersja ryb. Ryby są nudne, ale bliźnięta są nudne i nachalne, na dodatek żyją w jakimś konkwistadorskim przeświadczeniu, że wszystkie nudne cechy ich charakteru powinny stać się ich towarem eksportowym.

Znane postaci spod znaku Bliźniąt: Adam Hofman i Szymon Majewski <długie, wymowne milczenie>

Tak sobie myślimy, że w Jak Żyć S05 będziemy raczej odchodzili w kierunku housiku znienacka

Raki potrafią być prawdziwymi domatorami, czego żywym przykładem jest Tom Cruise, który przez 1,5 roku więził w swojej willi Katie Holmes, a także Kuba, którego od premiery GTA V nikt nie widział i nie słyszał. Ich wielką zaletą jest znakomita pamięć do liczb, więc spotykając w parku gościa bełkoczącego całą π nigdy nie macie pewności czy właśnie trafiliście na sawanta czy po prostu zodiakalnego raka. Lubią mieć jakieś hobby i notorycznie o nim pierdolić, więc to osoby, które zdecydowanie najczęściej się ukrywa na fejsie. Nie zmienia to jednak faktu, że istoty te mają piękną duszę, ciało i umysł.

Znane postaci spod znaku Raka: Meryl Streep, David Hasselhoff (jes, jes, jes!), Dalajlama, Kuba

Lew, najbardziej spragniona uwagi dziwka wśród całej palety znaków zodiaku. Lwy mają też tendencję do koloryzowania opowiadanych historii poprzez wzbogacanie ich o bardzo nieliczne fakty (J.K. Rowling do siódmego tomu utrzymywała, że Harry Potter to jej stary). Lubią dać w palnik, drą japę jak pojebani za kierownicą, a gdy są polsko-czeskimi piosenkarkami starają się łączyć obie te pasje. Ale w sumie bez jakiegoś lwa na imprezie, bardzo łatwo może się ona zamienić w stypę, dlatego warto mieć przynajmniej jednego na szybkim wybieraniu i od czasu do czasu rzucać im jakieś bzdurne komplementy/wyzwania („rany Kaziu, nikt tak nie odkurza jak ty, ale mojego pokoju to tak ładnie nie opierdolisz, no ni chuja”).

Znane postaci spod znaku Lwa: Lew Rywin, Kazik, nasza bardzo dobra koleżanka ze studiów –  Ewa Farna, rzekomo Barack Obama, ale chuja tam wierzymy w jakiekolwiek szczegóły nt. jego urodzenia

Zodiakalne panny to wrażliwe i dobre dzieciaki, choć strasznie cipowate. Chłopcy spod tego znaku lubią sobie płakać w poduszkę, gdy nikt nie patrzy, a w rubryce „hobby” wpisują przytulanie. Tylko oni są zdolni do zrobienia sobie „dnia czekolady i maratonu Bridget Jones”. Jak na ironię, na drugim biegunie znajdują się kobiety spod znaku panny, które zdecydowanie noszą w tym zodiaku spodnie, a jaja mają większe od samego Van Gaala (długa historia).

Znane postaci spod znaku Panny: Julian Tuwim, Paolo Coelho, Matka Teresa z Kalkuty

coelho

Wagi – wrażliwe, artystyczne dusze, mecenasi sztuki, inteligentni ludzie renesansu, choć gwoli sprawiedliwości należy nadmienić, że zodiakalną wagą jest także Piotr Guział. Ich w zasadzie jedyną, ale jakże irytującą wadą, jest brak elementarnej godności. Sen z powiek spędza im myśl, że ktoś mógłby ich nie polubić, w związku z czym starają się trzymać z dala od takich pojęć jak  „odrobina honoru”, „nonkonformizm” czy „własne zdanie”. Często lubią mieć gównianą pracę (np. burmistrz dzielnicy, która w 90% składa się z lasu), bo nie wierzą w siebie.

Znane postaci spod znaku Wagi: Kasia Cichopek, wszystkie żony alkoholików w kraju

Skorpiony to mściwe mendy i skurwysyny. Nic zatem dziwnego, że z całego peletonu znaków zodiaku to właśnie wśród nich regularnie rekrutujemy grono najbardziej zaufanych przyjaciół. Trudno nam sobie przypomnieć skorpiona, który nie byłby pracowity, inteligentny, a przy tym uczciwy. Jeśli skorpion idzie po ciebie, to zakomunikuje ci to w twarz, w przeciwieństwie do tych pizdowatych wodników, które zresztą (nie tak jak skorpiony) nie są nawet wyzwaniem.

Znane postaci spod znaku Skorpiona: Bill Gates, Pan Janusz Korwin-Mikke (tą propozycją chcemy  ponownie kupić przychylność Wykopu, który jest dla nas ostatnio nad wyraz mało łaskawy), (prawdopodobnie) Harvey Specter

(akt. 13:24) Witek: Kategorycznie wnosze, nie, ja ŻĄDAM, dopisz mnie jako skorpiona

Jeśli chodzi o osoby spod znaku strzelca, to nikt nigdy nie spotkał strzelca wartego szerszej wzmianki, dlatego szczerze i z całego serca mamy ich w dupie.

Nieznane postaci spod znaku Strzelca: irena Choińska, Zenon Pawłowski

Koziorożce to takie trochę mniej mendowate Wodniki i to w zasadzie wszystko, co można na ich temat powiedzieć. Ich dorobek naukowy jest nic nie warty w oczach zarówno świata nauki, jak i społeczeństwa.

Znane postaci spod znaku Kozorożca: Richard Nixon, Kevin Costner, Magda Środa

Katecheza #910: I jak tu teraz kwestionować Walentynki?

0 Comments

 1. W astrologii, słońce jest najważniejszą planetą. Znak zodiaku, w jakim znajdowało się słońce w dniu Twoich narodzin warunkuje Twoje cele w życiu, decyzje jakie podejmujesz, a co najistotniejsze – ma wpływ na relacje międzyludzkie. Twój znak zodiaku wpływa na Twoje odbieranie innych ludzi, jak również na sposób w jaki Ty jesteś odbierana. Zgodność dwóch znaków zodiaku jest zależna od elementów składających się na cechy danego znaku zodiaku. Cechy te są ustalone i niezmienne. W astrologii wyróżnia się trzy jakości: kardynalną, stałą i zmienną. Znaki reprezentujące tą samą jakość łączą kwadratury i opozycje. Muszą ze sobą harmonizować. Dwoje ludzi spod kardynalnych znaków zodiaku pójdzie za sobą w ogień, dwie osoby spod znaków zodiaku charakteryzujących się zmienną jakością, będą zbyt uparte, natomiast dwie osoby mające stałą jakość znaku zodiaku nigdy nie będą w stanie podjąć decyzji.

  • „W astrologii, słońce jest najważniejszą planetą” – no dobra, już po tym stwierdzeniu przestałem czytać dalej.

  • odbieranie przez innych tak zwana maska społeczna to domena Ascendentu ps: hitler był bykiem

 2. Tu (u-nasz-w-swirowku.blog.onet.pl). Ja przeszedłem z życiu wielka metamorfozę. Na początku byłem Rakiem, jak mi zasugerował mój ojciec tez Rak (i very family Man). Czytałem w „Dzienniku Polskim” i w „Echu Krakowa” rubryki dla Raka i zawsze się sprawdzało. Aż pewnego dnie okazało się, że urodziłem się w Lwie, bo 23 lipca. Poznałem to po tym, że byłem hojny i zawsze byłem duszą każdego towarzystwa. Nawet będąc w szponach mojego 16 letniego nałogu heroinowego byłem spowiednikiem wszystkich krakowskich ćpunów, którzy w trakcie długich nocy spędzonych na produkcji (a działo się u nich, że głowa mała) i nawet kiedy mnie przekręcali na kasie i towarze to im to wspaniałomyślnie wybaczałem. A to dlatego, że do dzisiaj pozostałem harcerzem i staje zawsze po stronie słabszego. Poza tym poznałem jeszcze bardzo dobrze dwa znaki. Pierwszy to Waga – moja pierwsza dziewczyna Monika Gorolska, która przez ładnych kilka lat nie mogła sie zdecydować, czy chce być ze mnę i dlatego waliła mnie mocno po rogach, czego nie mogłem jej nawet mieć za złe – bo to taka już labilna sucz była. A drugim poznanym przeze mnie doskonale i dogłębnie przez śledzenie literatury wydawanej w naszej Ludowej i nieludowej ojczyźnie dotyczącej go znakiem zodiaku był Koziorożec. Największa Miłość Mojego Życia Artemida Poleski pochodziła właśnie z tego znaku. Jak wiadomo Koziorożce to księżniczki ukryte na szklanej górze i dotrzeć do nich udaje się niewielu. Nawet ja przez 8 lat naszego pożycia na kartę rowerową nie słyszałem chyba z jej ust słowa kocham, choć była słodka i potrafiła pochylić się nad skrzywionym kwiatuszkiem jednocześnie potrafiła dać mi kopa w dupę, gdy byłem w najczarniejszej dziurze swojego uzależnienia. Przez nią nie oddałem Bogu – Naturze swoich genów do puli populacji, bo nie mogłem się już podnieść po kopie jaki mi znienacka zasunęła i nie rozmnożyłem się, ale i ona przez ironie losu nie rozmnożyła się z tym swoim mężem i do tego popadłą w nałóg alkoholowy – i teraz żegluje z piersiówką w torebce i daje sobie radę jako nauczycielka… widziałem ją w 2009 na prapremierze mojego monologu „Mój dekalog, czyli dziesięć wariacji na temat wariacji” to moje serce zadrżało, bo mimo 15 lat niewidzenia nie zmieniła się ani trochę – cóż alkohol konserwuje.
  Pozdrawiam Mirek

  • AuĆ – zabolało – pewnie jesteś Wagą. Ktoś cię rzucił po przeczytaniu tego wpisu. I miał rację Wagi są szczególnie chujowym znakiem. – wiem to z autopsji.

 3. trochę z dupy jest sugerowanie się zachowaniem innych i ocenianie ich, przypisując im znaki zodiaku. każdy zodiak ma swoje cechy. to nie jest tak, że masz koleżankę kasię i jest spod byka, to inna koleżanka też spod tego znaku będzie miała podobne zachowanie i cechy jak kasia. najpierw dowiedz się czegoś więcej na temat astrologii, a potem pisz te swoje nikomu niepotrzebne wypociny.

 4. qrwa jak bym miał być bliżniakiem to bym popełnił harakiri.qurwa to znak

 5. Jestem wagą i mam własne zdanie. Autor tego tekstu nie wie wszystkiego. Pozdrawiam.

 6. Mam wrażenie, że osoba, która to pisała, opisała 12 osob ze swojego otoczenia, w dodatku całkowicie subiektywnie.
  Rozumiem, że jest to napisane z przymrużeniem oka, ale mógł być to całkiem zabawny post, a wyszło gówno.

  Trzy przykłady:

  Wodnik – zalozę się, że znasz wodnika którego nie znosisz.
  Rak – ewidentnie znasz kogoś i darzysz go sporą symatią.
  Byk – nie masz o nim pojęcia.

  PS Pamiętaj, że wodnik, wodnikowi nierówny.
  Każdy jest inny, a oprócz znaku słonecznego ma również znak w księżycu.

 7. To smutne… Jestem strzelcem tak jak:
  Albert Einstein, Józef Piłsudski, Walter Disney, Betoven albo Brad Pitt :/

Submit a comment